Atölyeler, Yazılar

en yakın tarihli atölye/bit pazarı

 

Dans Hareket ve Yaratıcılık 

Dans Eden Sözcükler ve Bohçalı Atölyeler

Bit Pazarı

Nerede; Container/Beşiktaş

Ne zaman; 3 Kasım 2019 Pazar saat 12.00-15.00

“… ama ne mutlu ki, her zaman rüzgarla gelen yabanıl tohumlar vardı. Yazdıkları şeyler yetkin görülmese de, kadınlar bir şekilde hep ışıldadılar. Yaptıkları resimler kabul görmese de, bir şekilde ruhu beslediler. Kadınların sanatları için ihtiyaç duydukları araç ve yerler için yalvarmaları gerekiyordu ve hiçbirini bulamadıklarında ise ağaçlarda, mağaralarda, ormanlarda ve dolaplarda kendi alanlarını yarattılar.

Dans etmelerineyse neredeyse hiç katlanılamadı, öyle ki kimsenin onları göremeyeceği ormanda ya da gizli köşelerde veya çöpü boşaltmaya çıkarırken dans ettiler…”

Üç Altın Saç-Kurtlarla Koşan Kadınlar/Clarissa Estes

Bazen yeniden başlamak için, bırakmaya ihtiyaç vardır. Bazılarından vazgeçmeye ihtiyaç vardır. Kolay kolay bırakamayanlardansanız, bu atölye sizin için. Neleri bırakacağınıza karar veremiyorsanız, bu atölye sizin için. Bırakmak konusunda somut bir adım atma cesaretini henüz gösteremeyenlerdenseniz, bu atölye sizin için. Aramıza katılıp, bizimle beraber hareket etmeye ne dersiniz?

Koca bir bit pazarı kuruyoruz. Pek çok ürün var, almak, satmak ya da değiştirmek ya da dönüştürmek mümkün. Üstelik her şey çok ucuz olduğu için sahip olmak çok kolay.

Atölye kendini ve hayatı cesaretle sorgulamaktan çekinmeyen, merak ve keşif duygularını kaybetmemiş, yaratıcılığı, değiştirip dönüştürmeyi hayatın önemli bir halkası olarak görüp kabul etmiş, her yaştan ve her meslekten bireyler için tasarlandı ve ilhamını  Dr. Clarissa P. Estes’in Kurtlarla Koşan Kadınlar adlı muhteşem bir kitaptan aldı. 

 

Standart

en yakın tarihli atölye/bit pazarı” üzerine 2 yorum

  • merhaba, ilginize teşekkür ederim ve bu kadar geç gördüğüm için de affınızı dilerim
   dilerseniz mail adresime yazabilirsiniz, daha yakından tanışmak için neler yapabiliriz beraberce düşünürüz.
   sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapalı.